KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
AKM kiaulių ūkiuose nenumaldomai plinta

   Lietuvoje įsivyravus karštiems orams, afrikinio kiaulių maro (AKM) rizika pasiekia aukščiausią lygį. 2019 m. jau nustatyti keturi kiaulių ūkiai, kuriuose patvirtintas AKM virusas. Pirmasis šiais metais AKM židinys nustatytas Šakių r., dar du židiniai – Marijampolės r. sav. ir ketvirtasis židinys – Prienų r. Šiuose ūkiuose buvo laikoma nuo 2 iki 52 kiaulių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir Afrikinio kiaulių maro kompetencijos centro ekspertų duomenimis, AKM į ūkius, kuriuose šiemet patvirtinti ligos židiniai, pateko dėl biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų.


   2019-06-18 nustačius ketvirtąjį AKM židinį Prienų rajono Vangų kaime, dalis Kaišiadorių r. Kruonio seniūnijos pateko į apsaugos ir priežiūros zoną. Atliktas kiaulių laikymo vietų ir jose laikomų kiaulių faktinis surašymas.

   VMVT specialistai dar kartą perspėja kiaulių laikytojus, kad vasaros metu yra ypač didelis pavojus AKM virusui plisti. Todėl laikytojai privalo nuolat griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų ir saugoti savo auginamas kiaules nuo kontakto su pašaliniais asmenimis, kitais gyvūnais, nešerti kiaulių šviežiai nušienauta žole. Taip pat ir patiems einant į tvartą laikytis pagrindinių reikalavimų – pasikeisti avalynę, darbo drabužius, naudoti tik kiaulių šėrimui ir priežiūrai skirtą inventorių, laikytis asmeninės higienos. Būtina prisiminti, kad užkratą ant avalynės, drabužių ar įrankių į ūkį galima „parsinešti“ iš gretimų laukų ar miško.

   Kiaulių laikytojai raginami realiai įvertinti savo galimybes užtikrinti biologinio saugumo reikalavimų laikymąsi ūkiuose. Jei žmonės neturi galimybių jų tinkamai laikytis, patariama nedelsti ir pasiskersti kiaules. Sveikų kiaulių mėsą laikytojai gali suvartoti savo reikmėms. Tuo tarpu nustačius AKM, kiaulės nugaišinamos, o jų mėsa sunaikinama, taigi nuostoliai daug didesni.

   Jeigu, nepaisant didelės rizikos, planuojate pirkti kiaules, privalote laikytis šių reikalavimų:

   - įrengti kiaulių laikymo vietas taip, kad jos atitiktų Biologinio saugumo priemonių reikalavimus kiaulių laikymo vietose,

   - pateikti Kaišiadorių VMVT laisvos formos prašymą leisti laikyti kiaules, nurodant kiaulių laikytojo duomenis ir kiaulių laikymo vietos adresą, numatomų laikyti kiaulių skaičių ir paskirtį,

   - sudaryti sąlygas VMVT teritoriniam padaliniui atlikti kiaulių laikymo vietos atitikties Biologinio saugumo priemonių reikalavimams kiaulių laikymo vietose patikrinimą,

   - į kiaulių laikymo vietą atsivežti kiaules, tik gavus VMVT teritorinio padalinio raštišką leidimą.

   Paršelius pirkti tik paženklintus, su veterinariniu pažymėjimu ir Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščiu.

   Nevykdant bent vieno iš šių reikalavimų, bus taikomos administracinio poveikio priemonės teisės aktuose nustatyta tvarka.

   Nereikėtų pamiršti, kad afrikinis kiaulių maras šiltuoju metų laiku dažniau nustatomas ir laukinėje faunoje. Gegužės mėnesį nustatyti du AKM atvejai gaišusių šernų mėginiuose. O birželio mėnesį vienas AKM atvejis nustatytas sumedžioto šerno mėginyje. AKM užsikrėtęs šernas sumedžiotas Palomenės seniūnijoje, Romato miške. Gaišę šernai rasti Kruonio ir Nemaitonių seniūnijos miškuose. Užkrėstos šernų gaišenos ir skerdena sunaikintos.


Parengė Dalia Našlėnienė,
VMVT Kaišiadorių VMVT vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Rugsėjis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).