KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos jaunimui
Jaunimo organizacijos
Jaunimo koordinatorius
Jaunimo reikalų taryba

 Projektas "Atrask save". Sėkmės istorija

Edita: „Ačiū jums, kad mane supratote.“

 Į Kauno TDB Kaišiadorių skyrių atėjo jauna, tačiau daug gyvenimo negandų patyrusi, kukli moteris – Edita  Žilinskaitė. Atrodė, kad gyvenimas šypsosi visiems tik ne jai. Darbo biržos specialistė pasiūlė Editai dalyvauti  ESF ir LR valstybės biudžeto finansuojamame projekte „Atrask save“, kuris padeda jauniems žmonėms atskleisti savo pašaukimą. Edita sutiko pabandyti. Projekto „Atrask save“ veiklų metu jauna moteris nuoširdžiai domėjosi visais jai naujais dalykais: geriau pažino save, mokėsi planuoti laiką, ieškojo būdų kaip išvengti konfliktinių situacijų, susipažino su darbu komandoje.

Projekto „Atrask save“ metu su Edita ir grupe jaunų žmonių dirbo daugybė specialistų –  tai įvairūs lektoriai, koordinatoriai ir psichologai. Jie, dalindamiesi žiniomis, vedė savęs pažinimo ir apsisprendimo link. Laikui bėgant Editos pasitikėjimas savimi vis labiau stiprėjo. Mergina vėl ėmė svajoti, planuotis ateitį. Jauna moteris pasiryžo išbandyti save dirbdama. Šiuo metu Edita dirba J. Špakauskienės įmonės ceche pagalbine darbuotoja.

J. Špakauskienės įmonės kolektyvas kantriai moko Editą naujovių, palaiko ją ir rūpinasi. Savo ruožtu Edita, darbdaviams atsidėkoja įdėdama visas savo pastangas į jai paskirtą darbą. Uoliai mokosi, domisi darbo specifika. Moters įdėtos pastangos ir siekis nepasiduoti šiuo metu jai labai padeda.  Kolektyve Edita atrodo laiminga ir patenkinta. Kasdien eidama į darbą jauna moteris save realizuoja jai naujoje aplinkoje, kurioje, kaip ji teigė, visada yra ką išmokti.

„Ačiū, kad mane supratote ir padėjote patikėti savo jėgomis“, -  kukliai šypsosi Edita. Jauna moteris nepamiršta ir jai padėjusių darbo biržos specialistų ir užeina pasidžiaugti savo nedideliu, tačiau jai labai reikšmingu ir svarbiu laimėjimu.

Projektai  „Smurtui – Ne!” ir „Padėk kitam atrasti save“

                      Kaišiadorių miesto centro bendruomenė ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija vykdė du projektus, kuriuos finansavo Kaišiadorių rajono savivaldybė.

                      Pirmasis projektas  – „Smurtui-Ne!” buvo įgyvendinamas kartu su Erika Burinskaite, kurią kaišiadoriečiai geriau žino, kaip fitneso trenerę. Ši jauna, energinga moteris papasakojo savo gyvenimo istoriją apie smurtaujantį tėtį, patiriamą baimę, neviltį, norinčią nusižudyti mamą. Prisiminimai gyvi iki šiol, tačiau Erika apie tai pasakoja kaip žmogus, susitaikęs su savo praeitimi. Dabar ji stipri, turinti tikslų ir besidžiaugianti gyvenimu moteris. Ji gali būti pavyzdžių kiekvienam iš mūsų, nes ir po sunkių išgyvenimų ateina naujas ir šviesus etapas. Savo išgyvenimus ji aprašė knygoje „Dukra“, kurią mielai padovanojo gimnazijos bibliotekai. Taip pat ji kvietė visus, patiriančius panašius išgyvenimus, susirasti ją socialiniame tinkle Facebook ir kalbėtis apie tai.

                      Antrasis projektas buvo „Padėk kitam atrasti „Save“. Gimnazistai ir Kaišiadorių miesto centro bendruomenės nariai mokėsi kaip kūrybiškai spręsti asmenines problemas. Kartu su Forumo teatro įkūrėja ir aktore  Rimanta Vaičekonyte kalbėjosi apie savo jauseną, susipažino su Forumo teatro išradėjo brazilo Augusto Boalio teorija, vėliau vaidino patys. Šis teatras nuo kitų skiriasi tuo, kad žiūrovai yra ir aktoriai, vaidinimas nėra baigtinis, jis nuolat kinta pagal žiūrovų siūlymus. Teatras kaišiadoriečiams į sunkiausias gyvenimo problemas padėjo pažiūrėti kaip į scenarijų, kurį būdamas gyvenimo aktoriumi gali keisti. Šis projektas skirtas atkreipti dėmesį į žmonių psichinę sveikatą, mažinant savižudybių skaičių mūsų rajone.

 Eglė Grendienė
 Jaunimo reikalų koordinatorė
 


Projektas "Atrask save"

Jeigu tau nuo 15 iki 29 metų, nedirbi, nesimokai ir nesi įsiregistravęs (-usi) darbo biržoje, savivaldybėje tavęs laukia Jaunimo garantijų koordinatorius – asmuo, dirbantis vienoje iš mūsų organizacijų-partnerių ir nekantraujantis su tavimi susipažinti!

Kartu su Jaunimo garantijų koordinatoriumi išsiaiškinę, ką norėtum veikti gyvenime, aptarsite, kokių įgūdžių turi, o kuriuos galbūt reikėtų patobulinti ir pagal tai susikursite individualų veiklos planą. Tavo veiklos plano įgyvendinimas gali trukti nuo 1 iki 3 mėnesių ir pagal poreikius apimti įvairias paslaugas, pavyzdžiui:

 • savęs pažinimas,
 • motyvavimas,
 • informavimas ir konsultavimas apie tavo galimybes,
 • įtraukimas į visuomenei naudingą veiklą,
 • tarpininkavimas su švietimo įstaigomis ar teritorinėmis darbo biržomis,
 • savanoriškos veiklos atlikimo organizavimas.

Įgyvendindamas (-a) šį planą augsi ir tobulėsi: įgysi trūkstamų žinių ir įgūdžių, kurie padės tau užtikrintai žengti į darbo rinką arba pradrąsins grįžti į švietimo sistemą.

Baigęs (-usi) dalyvavimą veiklose ir įsiregistravęs (-usi) darbo biržoje, tu taip pat galėsi dalyvauti projekte „Naujas startas“: įgyti paklausią profesiją, darbo įgūdžių tiesiogiai darbo vietoje arba gauti darbo užmokesčio subsidiją ir taip dar labiau sustiprinti savo pozicijas darbo rinkoje.

 

Savižudybių prevencija Kaišiadorių rajono savivaldybėje:

nuveikti darbai, psichologinės pagalbos galimybės

2016 m. rugpjūčio 19 dieną patvirtintas algoritmas dėl reagavimo į savižudybių riziką Kaišiadorių rajono savivaldybėje. Šio algoritmo tikslas ir paskirtis – bendradarbiauti su pagalbos teikėjais (policijos pareigūnais, medikais, socialiniais darbuotojais ir kt.), laiku nukreipti psichologo, kitų specialistų pagalbai žmogų, išgyvenantį psichologinę krizę, turintį savižudiškų minčių, ketinimų ar bandžiusiam nusižudyti. Taip pat šio algoritmo tikslas – suteikti psichologinę pagalbą nusižudžiusiojo asmens artimiesiems, kadangi tai yra netikėta, skaudi netektis, kelianti artimiesiems daug klausimų, stiprių emocinių išgyvenimų.

Per šį laikotarpį rengiami susitikimai su pagalbos teikėjais, bendradarbiaujama su jais, norint sustiprinti tarpinstitucinį tinklą organizacijų ir specialistų, kurie toliau dirba savižudybių prevencijos srityje. Didinamas psichologinės pagalbos prieinamumas, teikiama psichologinė pagalba, tarpininkaujant pagalbos teikėjams arba pačiam žmogui, besikreipiančiam savarankiškai.

Kartą amerikiečių muzikantas, dainininkas ir rašytojas Gerard Way pasakė: „Savižudybė yra rimtas dalykas. Ir jei pažįsti ką nors, kas galvoja apie savižudybę, turi jam padėti. Niekas neturi taip kentėti. Kiekvienas turėtų mylėti save.“ Savižudybė yra sudėtingas reiškinys. Nėra vienos priežasties, dėl ko žmogus bando nusižudyti. Tai sąlygoja biologinių, genetinių, psichologinių, socialinių, kultūrinių bei aplinkos veiksnių visuma.

Kaip atpažinti žmogų, kuris ketina nusižudyti? Tai gali liudyti rizikos ženklai, kurių reikia ieškoti žmogaus elgesyje arba praeityje:

 • Žmonių vengimas, nesugebėjimas palaikyti ryšių su šeima, draugais, kitais žmonėmis;
 • Psichikos sutrikimai (depresija, šizofrenija, nerimo sutrikimai ir kt.);
 • Priklausomybė nuo alkoholio, narkotikų;
 • Nerimas arba panika;
 • Vienišumas, bejėgiškumas, neviltis;
 • Asmenybės pasikeitimas – irzlumas, pesimizmas, depresiškumas arba apatija;
 • Valgymo arba miego įpročių pasikeitimas;
 • Suicidiniai bandymai praeityje;
 • Neapykanta sau, kaltės, savęs menkinimo, gėdos jausmas, jautimasis našta kitiems;
 • Neseniai patirta netektis (mirtis, ištuoka, išsiskyrimas ir kt.);
 • Savižudybė giminės istorijoje;
 • Staigus noras sutvarkyti asmeninius reikalus, parašyti testamentą, padovanoti daiktus;
 • Prasta sveikata, somatinės lėtinės ligos;
 • Neigiamas socialinio statuso pasikeitimas (atleidimas iš darbo ir kt.).

Jei pastebėjote, kad jūsų artimas žmogus pasikeitė, pasireiškia anksčiau išvardinti elgesio rizikos ženklai, geriausias būdas yra paklausti, ar žmogus galvoja apie savižudybę. Vienas iš mitų yra, jog žmonės, kurie kalba apie savižudybę, nusižudo. Pokalbis sumažina kenčiančio asmens emocinį skausmą, žmogus pasidalina savo išgyvenimais su kitu, jam palengvėja, jis randa paramą, ir noras nusižudyti sumažėja.

Kiekvienas gali suteikti pirminę emocinę paramą – tai pakalbėti su žmogumi, kuris galvoja apie savižudybę, kokios problemos jį slegia, kaip jis jaučiasi, padėti jam kreiptis pagalbos (patarpininkauti, palydėti pas specialistą).

Svarbiausia, ko nedaryti, – tai neignoruoti susidariusių aplinkybių. Neparodyti pasibaisėjimo, sutrikimo ar panikos. Svarbu išlaikyti savyje ramybę ir stengtis išklausyti ir atjausti žmogų, kuris jums atskleidė savo mintis nusižudyti. Nesakyti, kad viskas bus gerai, kadangi tuo momentu žmogus patiria emocinį skausmą dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių ir tokie žodžiai jo nepaguos, o paliudys dar kartą, kad jis yra nesuprastas. Neprovokuoti savižudžio daryti kaip pats išmano. Nemenkinti problemos. Gal mums atrodys to žmogaus problemos nereikšmingos, tačiau jam jos yra emociškai svarbios ir skausmingos. Neduoti melagingų patikinimų. Žmogus, kuris nori nusižudyti, tuo momentu nepasitiki nei savimi, nei supančia aplinka, todėl melagingi patikinimai patvirtintų žmogaus nepasitikėjimo nuogąstavimus. Nepalikti savižudžio vieno, ypač, kai žmogus turi planą, priemones, yra pavartojęs alkoholio, vaistų ir pan. Tuomet svarbu būti su juo ir kreiptis bendruoju pagalbos numeriu 112.

 

NEMOKAMA PSICHOLOGINĖ PAGALBA KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

VšĮ Kaišiadorių psichikos sveikatos centras

Registratūros tel. nr. (8-346) 60163

Darbo laikas: I-IV  8-17 val.; V  8-15.45 val.

Kaišiadorių r. pedagoginė psichologinė tarnyba

Tel. nr. (8-346) 43814, 8 680 14400

Darbo laikas: I – V 8-17 val.

Kaišiadorių socialinių paslaugų centras

Tel. nr. (8-346) 60013

Darbo laikas: I-IV 8-17 val.; V 8-15.45

NEMOKAMA EMOCINĖ PARAMA TELEFONU

 „Jaunimo linija“ – 8 800 28888 (darbo laikas – I-VII visą parą pagalbą teikia savanoriai konsultantai);

„Vaikų linija“ – 116 111 (darbo laikas – I-VII 11-21 val.; pagalbą teikia savanoriai konsultantai, profesionalai);

„Vilties linija“ – 111 123 (darbo laikas – I-VII visą parą; pagalbą teikia profesionalai, savanoriai konsultantai);

„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366 (darbo laikas – I-VII visą parą; pagalbą teikia profesionalai, savanoriai konsultantai);

„Linija doverija“ – 8 800 77277 (pagalba teikiama rusų kalba; darbo laikas – II-VI 16-20 val.).

NEMOKAMA EMOCINĖ PARAMA INTERNETU

 „Vaikų linija“ registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt, atsako per dvi dienas

„Jaunimo linija“ registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas, atsako per dvi dienas

„Vilties linija“, rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com, atsako per tris darbo dienas

„Pagalbos moterims linija“, rašyti el.paštu: pagalba@moteriai.lt, atsako per tris dienas

 Medicinos psichologė

Viktorija Maslenikova

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas
 
 

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.