KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Į pagalbą smulkiesiems verslininkams – virtualus buhalteris i.APS

   2019 metus Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) pradėjo pristatydama daugelį gyventojų paliesiančias naujienas – Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatas ir galimybę anksčiau pamirštas pajamas deklaruoti bei mokesčius sumokėti be delspinigių ir baudų. Sausį VMI pristatė ir naują paslaugą – virtualų buhalterį i.APS. Plačiau apie šią naujovę kalbamės su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininke Judita Stankiene ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekane prof. dr. Astrida Miceikiene.


Gerbiama profesore, kaip vertinate naują VMI elektroninę paslaugą?

-       A. Miceikienė: Dauguma svarbios informacijos jau dabar pateikiama skaitmeniniu ir todėl lengviau pasiekiamu būdu. Vis didesnę reikšmę įgyja išmaniosios technologijos, padedančios paprastai ir greitai sutvarkyti apskaitą ir sumokėti mokesčius.  Puiku, kad VMI, įvertinusi pasaulines tendencijas, įgyvendino projektą ir sukūrė inovatyvią apskaitos tvarkymo programą i. APS,  kuria nemokamai galės naudotis smulkiuoju verslu užsiimantys asmenys.

Norėčiau pasiteirauti Kauno AVMI viršininkės J. Stankienės, kam skirtas šis virtualus buhalteris? Ar šiuo nemokamu įrankiu galės naudotis visi gyventojai?

-       J. Stankienė: i.APS sistema yra skirta smulkiesiems verslininkams, savo veiklą vykdantiems įsigijus verslo liudijimą arba įregistravus individualios veiklos pažymą. Mokesčių inspekcijos turimais duomenimis, šiuo metu tokias veiklos formas Lietuvoje yra pasirinkę per 220 tūkst. gyventojų. Svarbu pažymėti, kad naujasis virtualus buhalteris yra paslauga, skirta smulkiesiems verslininkams, vedantiems supaprastintą apskaitą.

Ko gali tikėtis gyventojai, pradėję naudotis šia elektronine VMI paslauga?

-          J. Stankienė: Noriu pabrėžti, kad pagrindinė virtualaus buhalterio i.APS užduotis – padėti individualią veiklą vykdantiems gyventojams taupyti jų resursus. Gyventojams, besinaudojantiems šia visiškai nemokama paslauga, nebereikės pildyti popierinių pajamų ir išlaidų žurnalų, sistema taip pat leis sutaupyti laiko, skiriamo mokesčių apskaičiavimui. Netrukus gyventojai programoje galės matyti apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų mokesčių, PSD ir VSD įmokų sumas (jas apskaičiuos ir pateiks „Sodra“). Žinoma, apskaičiuotus mokesčius gyventojai galės patogiai susimokėti — mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką.

i.APS naudotojai sistemos pagalba taip pat galės išrašyti PVM ar paprastas sąskaitas faktūras,  prekių (paslaugų) pirkimo - pardavimo kvitus. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai perkeliami į pajamų ir išlaidų žurnalą, o klientų ir kita dažnai naudojama informacija saugoma, tad pasikartojančių duomenų nereikės suvedinėti iš naujo.

Be šių privalumų, taip pat norėtųsi pažymėti analitines i.APS posistemio galimybes. Šis įrankis naudotojams suteiks galimybę stebėti, ar vykdoma veikla yra pelninga, kokios gaunamų pajamų ir patiriamų išlaidų tendencijos. Virtualaus buhalterio dėka gyventojas žinos, kiek konkretus klientas jam šiuo metu yra skolingas (pagal atskiras sąskaitas ir bendrą neapmokėtos skolos sumą), ir atvirkščiai, kiek skolingas yra jis pats.

O kaip bus su Gyventojų pajamų deklaracija. Ar virtualus buhalteris pagelbės ir šiuo klausimu?

-          J. Stankienė: i.APS naudotojai artimiausiu metu matys, kokias mokesčių deklaracijas ir iki kada turi pateikti. Manome, kad tai padės individualią veiklą vykdantiems gyventojams laiku pateikti reikiamus duomenis. Kalbant apie gyventojų pajamų deklaraciją, verta pastebėti, kad iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti minėtų preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Startavus virtualaus buhalterio paslaugai, preliminarioji gyventojo metinė pajamų deklaracija bus užpildyta pagal i.APS vedamo pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, tad gyventojams beliks ją patikrinti, esant reikalui papildyti, ir pateikti.

Kokias dar „paslaugas“ teikia virtualus buhalteris?

-          J. Stankienė: Galima sakyti, kad i.APS programa atliks visas buhalterio funkcijas. Patirtis rodo, kad verslo liudijimų turėtojams gana sudėtinga stebėti savo apyvartą ir suprasti, kada būtina pasirinkti kitą veiklos formą. Virtualaus buhalterio naudotojai bus informuojami apie artėjančią 45 tūkst. eurų apyvartos ribą. Prekybos veikla užsiimantys gyventojai taip pat matys, kada jų apyvarta su juridiniais asmenimis ir/ar su individualią prekybos veiklą vykdančiais asmenimis artėja prie 4,5 tūkst. eurų sumos. Jei gyventojas dokumentuose nurodys tikslius prekes ar paslaugas perkančio juridinio asmens duomenis, sistema perspės apie tokią pat partnerio vykdomą veiklą. Labai svarbu ir tai, kad naudotojui nereikia pačiam aiškintis, kokios išlaidos yra priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, kokios nepriskiriamos, o kurių priskyrimas yra ribojamas - tai nustato programa pagal naudotojo įvestą išlaidų rūšį.

Dar vienas svarbus funkcionalumas palies individualios veiklos pažymos turėtojus – jiems nebereikės savarankiškai skaičiuoti ilgalaikio turto, apie kurio naudojimą jie pranešė VMI, nusidėvėjimo.

Profesore, ar tokia programa bus naudinga smulkiojo verslo atstovams?

-          A. Miceikienė: VMI siūloma apskaitos tvarkymo paslauga kartu yra ir nepertraukiamas verslo konsultavimas, padedantis verslininkui orientuotis, kada plėstis, o kada atsitraukti ar persigrupuoti. Apskaita nėra statiška ir ji ne tik mokesčių deklaracijų bei ataskaitų pateikimas valstybinėms institucijoms. Apskaita šiandien yra labai plati sritis, kuri leidžia matyti bendrą verslo kontekstą, įsivertinti trumpojo ir ilgojo laikotarpio finansines rizikas, valdyti krizines situacijas ir kompleksiškai spręsti verslo problemas.

Kaip manote, ar virtualus buhalteris sulauks populiarumo gyventojų tarpe?

-          A. Miceikienė: Galiu drąsiai teigti, kad jau dabar fizinius dokumentus išstumia elektroniniai, o parašas paprastu rašikliu tampa akmens amžiaus relikvija. Netolimoje ateityje nebeliks popierinių dokumentų, o verslo sandoriai bus apskaitomi realiu laiku. i.APS yra nemokamas, funkcionalus ir labai naudingas įrankis smulkiajam verslininkui Lietuvoje. Aš jau daugelį metų esu mokesčių optimizavimo tyrimus vykdanti mokslininkė, apskaitos ir mokesčių specialistus rengiančio fakulteto dekanė ir individualia mokesčių konsultavimo veikla užsiimanti smulkioji verslininkė, todėl būsiu viena pirmųjų, besinaudojančių šia paslauga.

 

 

Išsamesnė informacija:

Tadas Bružas,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 405 373, +370 682 31568, el. p. Tadas.Bruzas@vmi.lt

Indrė Lenkaitytė,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 466 765, +370 698 37867, el. p. Indre.Lenkaityte@vmi.ltAtgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Spalis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).