KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Kaišiadorių rajono gyvenamojoje aplinkoje jaučiami kvapai

   Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Kaišiadorių skyrius, siekdamas išsiaiškinti visuomenės sveikatos srities problemas ir lūkesčius, birželio mėnesį atliko bendruomenių apklausą. Išanalizavus aktyviausių bendruomenių užpildytas anketas, paaiškėjo, kad Antakalnio, Rečionių, Gudzenkos, Paparčių, Dovainonių, Pravieniškių, Rumšiškių gyventojai susiduria su kvapais gyvenamojoje aplinkoje, dėl ūkio subjekto vykdomos veiklos.


   NVSC vykdo kvapų kontrolę gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose pagal Kvapų kontrolės gyvenamosios aplinkos ore taisykles ir tik tais atvejais, kai gaunamas prašymas ar skundas dėl skleidžiamų kvapų, vykdant ūkinę komercinę veiklą, kurioje naudojami tik stacionarūs taršos kvapais šaltiniai.

 

   Kvapo tyrimo nustatymas gali užtrukti ir metus

   Kvapo kontrolė vykdoma keturiais etapais ir tyrimas gali užtrukti iki metų ar ilgiau. Pirmame etape sudaroma tarpžinybinė komisija, kuri įvertina, ar kvapas nurodytų gyvenamųjų/visuomeninių pastatų aplinkoje bei patalpose yra jaučiamas ir ar gali būti siejamas su nurodyta vykdoma ūkine komercine veikla. Antrame kvapų kontrolės etape įvertinama ar vykdomoje ūkinėje komercinėje veikloje nėra pažeidimų susijusių su statinių saugos ir paskirties reikalavimais, ar nepažeidžiami technologiniai procesai ar veikla nepažeidžia leidime (licencijoje) nustatytų ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų. Jeigu nenustatoma minėtų pažeidimų, atliekamas trečiasis kvapų kontrolės etapas: cheminių medžiagų (teršalų) identifikavimas ir jų koncentracijos ore nustatymas. Nenustačius cheminių medžiagų koncentracijos ore viršijimo, arba tais atvejais, kai cheminių medžiagų identifikuoti neįmanoma, atliekamas kvapo koncentracijos vertinimas (ketvirtas kvapų kontrolės etapas). Šiuo tikslu paimami oro mėginiai iš taršos šaltinio ir vėliau, modeliavimo būdu, apskaičiuojama kvapo koncentracija gyvenamosios ar visuomeninės paskirties pastatų aplinkos ore. Jeigu nustatomi pažeidimai antrame ar trečiame kvapo kontrolės etapuose, tyrimas nutraukiamas, o surinkta medžiaga perduodama už atitinkamų reikalavimų laikymąsi atsakingai institucijai.

 

   Kur kreiptis?

   Dėl įmonės vykdomos veiklos sukeltų erzinančių kvapų galite kreiptis į NVSC. Teikiant skundą ar prašymą NVSC, privalu nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis, taip pat ūkinės komercinės veiklos vykdytojo pavadinimą, veiklos vykdymo adresą bei jaučiamo  kvapo pobūdį, laiką. Svarbu nurodyti kada jaučiamas kvapas yra intensyviausias ir laiką, kada siūlote atlikti kvapo kontrolę.

   Jei kvapas sklinda dėl netinkamai tvarkomų komunalinių atliekų, kaimyno kiemo, viešos komunalinių atliekų aikštelės ir kt., kreipkitės į savivaldybę.  O dėl netinkamai tvarkomo mėšlo ir srutų, tręšiamų laukų, dūmų iš kaminų šildymo sezono metu į Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos teritorinę valdybą.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja,

laikinai vykdanti Kaišiadorių skyriaus vedėjo funkcijas                               Jurgita Arbočienė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Lapkritis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).