KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Rugsėjo 28-toji - Pasaulinė pasiutligės diena

   Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau VMVT) primena, kad kasmet rugsėjo 28 dieną minima Pasaulinė pasiutligės diena. Tai - pasaulinio masto akcija, kurios tikslas - plačiau informuoti visuomenę apie pasiutligės grėsmę ir kovos su ja priemones. 2018 m. šios dienos devizas: „Pasiutligė. Pasidalink žinute, išsaugok gyvenimą". Jis pabrėžia švietimo ir informuotumo svarbą siekiant užkirsti kelią šiai pavojingai žmonėms ir gyvūnams ligai. Pasiutligės diena - tai galimybė susivienyti bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų ir valstybės įstaigų pajėgas kovojant su liga, dalintis patirtimi ir pasiekimais įgyvendinant prevencijos priemones.


 

   Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pastangomis, vykdant pasiutligės stebėsenos ir laukinių gyvūnų vakcinacijos programas, pasiutligės atvejų naminiams gyvūnams Lietuvoje nenustatyta nuo 2013 metų. Laukiniams gyvūnams (lapei ir usūriniam šuniui) liga buvo diagnozuota 2015 m. Ignalinos rajone, šiais metais - nugaišusiai lapei, rastai Šalčininkų rajone. Visi pastaraisiais metais pasiutligės atvejai užfiksuoti pasienyje su Baltarusija.

   „Siekiame, kad Lietuva taptų šalimi, kurioje nėra pasiutligės, todėl pagal pasiutligės stebėsenos programą kasmet ištiriama apie 600 gyvūnų (šunų, kačių, lapių, usūrinių šunų) mėginių. Be to, nuo 2006 m. VMVT vykdo oralinę laukinių gyvūnų vakcinaciją — pavasarį ir rudenį iš lėktuvų mėtomi jaukai su vakcina. Anksčiau šie jaukai buvo mėtomi visoje šalies teritorijoje, pastaraisiais metais akcija vykdoma tik buferiniuose pasienio ruožuose, 50 km atstumu nuo kaimyninių valstybių sienų. Vadovaudamiesi mūsų patirtimi, padedame kolegoms Baltarusijoje organizuoti efektyvesnę laukinių gyvūnų vakcinacijos programą, ypač Lietuvos - Baltarusijos pasienyje. Anksčiau tokios programos kaimyninėje valstybėje buvo vykdomos nereguliariai, todėl Lietuva jau antrą kartą prarado galimybę gauti šalies, kurioje nėra pasiutligės, statusą. 2015 m. du užsikrėtę gyvūnai buvo rasti vos 300 m, šiemet rasta lapė - už 900 m nuo sienos su Baltarusija", - komentuoja VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

   Šiais metais Lietuvoje rudeninės laukinių gyvūnų vakcinacijos pradžia sutampa su Pasauline pasiutligės diena. Rugsėjo 29 d. vakcinos bus pradėtos mėtyti pasienyje su Baltarusija, Latvija ir Lenkija. Nuo šių metų vakcinacija nebus vykdoma Kaliningrado srities pasienyje, nes pastaruosius trejus metus šioje srityje nebuvo užregistruotas nė vienas pasiutligės atvejis.

   Jaukai su oraline vakcina nepavojingi žmonių ir gyvūnų augintinių sveikatai, tačiau radus nerekomenduojama jų liesti ar rinkti, o apie tai reikia pranešti teritorinei VMVT.

   VMVT primena, kad norint apsaugoti savo augintinius nuo šios pavojingos ligos, visi šunų, kačių, šeškų šeimininkai privalo reguliariai skiepyti savo augintinius. Paslaugą suteikęs veterinarijos gydytojas vakcinavimo datą ir galiojimo laiką turi įrašyti skiepų pažymėjime arba gyvūno augintinio pase.

   VMVT Kaišiadorių VMVT gyventojams primena apie privalomą savo augintinių vakcinaciją kartą kas 12 mėnesių. Kaišiadorių r., Žiežmariuose, naminių gyvūnų vakcinaciją atlieka vet. gydytojas R. Kazlauskas, Kaišiadorių mieste - vet. gydytojas E. Vičinas, o gyventojams pageidaujant, vet. gydytojai J. Klimas ir S. Pakalniškis gyvūnus vakcinuoja atvykę į namus.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas
 
 

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).