KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Rumšiškėse vyko Sveikatą stiprinančio Kauno regiono konferencija

   Lapkričio 16 d. bendru Koordinacinės darbo grupės siūlymu ir Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkės bei Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus pritarimu įvyko jau 6-oji SSKR metinė konferencija Rumšiškėse, Aristavelės dvare. Konferencijos tema - „Vaikų ir jaunimo sveikata - ateities kartų sveikatos garantas“ – priskirtina vienai iš SSKR prioritetinių veiklos krypčių, siekiančių sumažinti riziką susirgti lėtinėmis ligomis, žinant kad ankstyvoji minėtų ligų profilaktika, nuo vaikystės ugdant sveikos gyvensenos įgūdžius, duoda didžiausią teigiamą rezultatą ateities kartų sveikatai.


   Konferencijos programa buvo sudaryta laikantis jau išbandytos praktikos, kad pirmoji metinių konferencijų dalis skiriama daugiau pasiteisinusių sveikatos stiprinimo strategijų įgyvendinimo užsienio šalyse bei Lietuvos švietimo ir sveikatos politinių dokumentų ir konkrečių programų apžvalgai, o antroji dalis - atskirų savivaldybių gerųjų praktikų pasidalijimui aktualiausiais su svarstoma problema susijusiais klausimais. Konferencijos dalyviai buvo maloniai nustebinti itin išsamiomis įžvalgomis ir perskaitytu švietimo ir mokslo viceministro G. Kazakevičiaus pranešimu „Švietimo politika: ar ugdome visapusiškai išsilavinusį ir sveiką pilietį?“. Jo pristatyta inovatyvi schema –(ne)/išsilavinęs ir (ne)sveikas) vaikas ir galimų kombinacijų vertinimas: išsilavinęs/nesveikas=bėda;neišsilavinęs/nesveikas=pralošimas;neišsilavinęs/sveikas=nesusipratimas;išsi-lavinęs/sveikas=siekiamybė sukelia daug minčių, kokios turi būti strategijos siekiant per sveikatą stiprinantį ugdymą, orientuojantis ne vien į „sausas“ žinias, bet jų perteikimą ir įsisavinimą per „veiksmą“, sudarant palankias sveikatai fizinės ir socialinės aplinkos sąlygas, bendradarbiaujant su kitomis žinybomis, ir svarbiausia - priimant teisingus politinius sprendimus, sudaryti realias prielaidas augti sveikam. Lyg šių minčių atspindys buvo Kaišiadorių rajono savivaldybės mero V. Tomkaus pranešimas apie gerąsias praktikas ir pasiekimus ugdant jaunųjų kaišiadoriečių sveikatą, kurį galima vertinti kaip subrendusio politiko, suprantančio tarpsektorinio bendradarbiavimo, įvairių amžiaus grupių bendruomenės, ypač visos ugdymo įstaigų bendruomenės, NVO įtraukties svarbą, susitarimą ir susikalbėjimą tiek šalies, tiek pačios savivaldybės mastu. V. Tomkus pabrėžė, kad aukščiausiame politiniame šalies lygmenyje yra per daug varžomas savivaldybių savarankiškumas, bandant nustatyti visoms vienodas „taisykles“, „tvarkas“, kai pačios savivaldybės yra pajėgios praktinius klausimus spręsti greičiau ir veiksmingiau. Pavyzdžiui, Kaišiadorių rajono vaikų sveiko maitinimo organizavimas, pasirengiant savus valgiaraščius. Savivaldybės meras pažymėjo tai, kad, sudarius savus valgiaraščius, parengtus vadovaujantis sveikos mitybos rekomendacijomis, jau mėnuo nebegaunami tėvų skundai nei iš darželinukų, nei iš moksleivių tėvų.  

   Konferencijoje dviejų universitetų profesorių pranešimais - prof. A. Goštautas (VDU) ir prof. R. Jankauskienė (LSU) - buvo įrodyta, jog tik mokslu grįstos strategijos ir prevencinės programos duoda geriausią rezultatą, mažinant tokių žalingų įpročių kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas bei nepakankamas fizinis aktyvumas plitimą. Profesorių pasiūlymams - suteikti prioritetą tęstiniams ilgalaikiams regiono apimties projektams, orientuotiems į pamatuojamą sveikatai nepalankaus elgesio keitimą, koordinuoti prevencines veiklas tikintis didesnio mokinių sveikatą stiprinančios veiklos efektyvumo regione, formuoti nacionalinę vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo strategiją bei svarstyti nacionalinio fizinio aktyvumo tyrimų centro įkūrimą - buvo pritarta vienbalsiai ir tai įtraukta į konferencijos rezoliuciją. Konferencijos rezoliuciją galite rasti  čia:

https://view.publitas.com/kauno-regiono-pletros-agentura/sskr_6ojikonf_rezoliucija_20181116/page/1?fbclid=IwAR0WriSXO2xhu6YX1SxxSfAj7vEQ9Bb2oGCOyay9BAji6dp7o-iQzpbdiyI.

 

Parengta pagal prof. habil. dr. Irenos Misevičienės, SSKR konsultantės-patarėjos, PSO sveikiems regionams atstovės informacijąAtgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Gruodis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).