KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Savivaldybės meras atsisakė įregistruoti visuomenei nenaudingą sprendimo projektą

   2018 m. lapkričio 13 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate buvo gautas Jakštonių kaimo bendruomenės prašymas, adresuotas Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybai (toliau – Taryba) ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Antanui Lukoševičiui, kuriame prašoma panaikinti 2018 m. vasario 15 d. Tarybos sprendimą Nr. V17-12 „Dėl valstybės išperkamajai ir (ar) neprivatizuojamai žemei priskirtino žemės sklypo esančio Jakštonių kaime, Rumšiškių seniūnijoje, Kaišiadorių r. sav., ploto patvirtinimo“.


   Primename, kad 2018 m. vasario 15 d., siekdama išsaugoti galimybes gyventojams prieiti ir privažiuoti prie Kauno marių, Sprendimu Taryba visuomenės poreikiams patvirtino 0,06 ha žemės sklypo, esančio Jakštonių kaime, Rumšiškių seniūnijoje, Kaišiadorių r. sav.  priskirtinumą valstybės išperkamajai ir (ar) neprivatizuojamai žemei. Šis sprendimas, siekiant jį panaikinti, buvo apskųstas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams (Administracinė byla Nr. I-3249-406/2018). Byla šiuo metu yra nagrinėjama, teismo posėdis paskirtas 2019 m. sausio 8 d.

   2018 m. lapkričio 20 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriate buvo gautas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus teikiamas sprendimo projektas „Dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 15 d. sprendimo Nr. V17-12 „Dėl valstybės išperkamajai ir (ar) neprivatizuojamai žemei priskirtino žemės sklypo esančio Jakštonių kaime, Rumšiškių seniūnijoje, Kaišiadorių r. sav., ploto patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios“. Jeigu būtų priimtas šis sprendimo projektas ir panaikintas ankstesnis 2018 m. vasario 15 d. Tarybos sprendimas, tai sudarytų sąlygas suinteresuotiems asmenims išpirkti valstybinę žemę ir negrįžtamai įteisinti priėjimo prie Kauno marių apribojimus.

   „Kaip ir buvo galima tikėtis, pradeda aiškėti tikrieji administracijos direktoriaus pakeitimo ir naujosios Tarybos daugumos susidarymo tikslai bei kyla rizikų dėl neskaidraus privačių interesų tenkinimo, kuris mažai ką bendro turi su viešuoju interesu. Šiuos tikslus bandoma realizuoti nuo pat pirmojo naujosios daugumos ir administracijos direktoriaus darbo mėnesio pirmiausiai atsisakant vykdyti Kauno apygardos prokuratūros reikalavimą panaikinti neteisėtą Tarybos sprendimą dėl pagrindinės žemės naudojimo paskirties pakeitimo, o dabar ir bandant užbėgti už akių Regionų apygardos teismo sprendimui, kuris gali būti palankus savivaldybei, bet ne privatiems asmenims. Tačiau kaip ir buvome įsipareigoję, visiems tokiems bandymams aktyviai priešinsimės ir apie tai informuosime visuomenę“, - teigė savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

   Pateiktą sprendimo projektą savivaldybės meras atsisakė registruoti dėl galimo prieštaravimo teisės aktams. Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 27 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad jeigu paaiškėja, kad, pradėjus administracinę procedūrą, skundą tuo pačiu klausimu pradėjo nagrinėti ir teismas, administracinė procedūra nutraukiama ir per 5 darbo dienas nuo tokio paaiškėjimo dienos apie tai raštu informuojamas skundą pateikęs asmuo. Skundas tuo pačiu pagrindu, t.y. dėl 2018 m. vasario 15 d. Tarybos sprendimo Nr. V17-12 panaikinimo, yra nagrinėjamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose, todėl nėra pagrindo toliau tęsti administracinę procedūrą, o ją pradėjus, ji turėtų būti nutraukiama.

   Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6 dalyje įtvirtintas savivaldybės veiklos ir savivaldybės institucijų priimamų sprendimų teisėtumo principas, nustato, kad Savivaldybės institucijų ir kitų savivaldybės viešojo administravimo subjektų veikla ir visais jų veiklos klausimais priimti sprendimai turi atitikti įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus. Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, darytina išvada, kad pateiktas sprendimo projektas prieštarauja Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 27 straipsnio 5 daliai, todėl, vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6 dalimi, projektą buvo atsisakyta registruoti, o Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai pasiūlyta, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 27 straipsnio 5 dalis, nutraukti administracinę procedūrą ir apie tai informuoti pareiškėją Jakštonių kaimo bendruomenę.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Vasaris
    2019     


Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).