KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Vaikų ugdymo įstaigų mikroklimatas

   Vaikai daug laiko praleidžia ugdymo aplinkoje. Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme teigiama, kad sveikatos priežiūros mokykloje paskirtis – padėti mokiniams saugoti ir stiprinti sveikatą, sukurti tokias sąlygas, kurios atitiktų teisės aktų reikalavimus ir būtų palankios sveikatai.


   Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai primena, kad atėjus šaltajam metų laikotarpiui, didelę įtaką vaikų sergamumui turi patalpų mikroklimatas. Patalpose mikroklimatą nulemia trys pagrindiniai oro veiksniai: temperatūra, drėgmė ir judėjimas. Visų jų kompleksinis veikimas formuoja mūsų šiluminę savijautą patalpose.

   Siekiant mokyklose užtikrinti mokinių sveikatos saugą, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu yra patvirtintos higienos normos: HN 75:2016, skirta darželiams ir HN 21:2017 – mokykloms, kurios reglamentuoja darželių ir mokyklų patalpų mikroklimato parametrų ribines vertes šaltuoju metų laikotarpiu.

 

Patalpų oro temperatūros reikalavimai.

   Darželio patalpų oro temperatūra turėtų svyruoti tarp 18–23 °C, o mokyklos – 18–22 °C. Darželio patalpoje, kurioje miegama, ji galėtų būti 2–3 °C žemesnė, nes vėsus ir grynas oras pagilina miegą, pagerina poilsį, greičiau užmiegama. Patalpose, kur sportuojama, oro temperatūra taip pat turėtų būti bent pora laipsnių žemesnė, darželio – 18–20 °C, o mokyklos – 15–17 °C. Darželio grupės tualete-prausykloje – 19–23 °C, o mokyklų persirengimo kambariuose, dušuose ne žemesnė kaip 20 °C. Temperatūra šaltuoju metų laiku turi atitikti dydžius, nurodytus minėtose higienos normose.

 

Patalpų oro drėgmė ir rizika peršalti.

   Šiluminei savijautai didelę reikšmę turi oro drėgmė, kuri darželio ir mokyklos patalpose turėtų būti tarp 35–60 proc. santykinės drėgmės. Jeigu oro drėgmė didesnė, tai padidėja rizika sušalti, esant vėsiam patalpos orui arba perkaisti karštoje aplinkoje. Be to, didesnė oro drėgmė sudaro palankias sąlygas įvairiems mikroorganizmams gyvuoti.

 

Patalpų oro judėjimo greitis bei vėdinimas.

   Oro judėjimas yra būtinas patalpose, nes priešingu atveju blogėja darbingumas ir didėja nuovargis. Oro judėjimo greitis šaltuoju metų laikotarpiu darželio ir mokyklos patalpose turi būti ne didesnis kaip 0,15 m/s. Patalpų vėdinimas padeda pašalinti įvairius teršalus, dulkes ir mikroorganizmus.

   Primename, kad visas ugdymo įstaigų patalpas būtina kiekvieną dieną vėdinti. Taupant patalpose šilumą geriau vėdinti intensyviai, bet trumpai. Jei patalpų temperatūra žema, padidėjusi drėgmė, patalpos nevėdinamos ore padidėja mikroorganizmų kiekis, o tai puiki terpė infekcinėms kvėpavimo takų ligoms plisti.

   Ugdymo įstaigos kolektyvas turi parengti mokiniui skirtą darbo vietą taip, kad joje mokinys jaustųsi patogiai, saugiai ir sveikai, nes sveikatą veikiančių veiksnių yra labai daug, tokių kaip fizinė aplinka, mokymosi krūviai, maitinimas, apšvietimas ir daugelis kitų su kuriais susipažinti praverstų ir mokinių tėveliams.

 


Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja,
pavaduojanti Kaišiadorių skyriaus vedėją                                                    Jurgita Arbočienė


 
Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Spalis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


Priemonių planas
 
 

 


  

   
  


      
         

   

      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).