KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Įmonės
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       

  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Kaišiadorių VMVT specialistai susitiko su Žiežmarių gimnazijos moksleiviais

   Lapkričio 29 d. Žiežmarių gimnazijoje (Žaslių g. 21, Žiežmariai) Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kaišiadorių VMVT specialistai pravedė pamokas - paskaitas 9-12 klasių moksleiviams.


   Pirmoje pamokos - paskaitos dalyje vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Kristina Augustienė skaitė pranešimą tema „Kas yra AMR (antimikrobinis atsparumas), atsakingas antibiotikų vartojimas“, kurio metu supažindino kas yra antibiotikai ir atsparumas jiems. Pamokoje - paskaitoje inspektorė paaiškino, kaip išsivysto atsparumas antibiotikams ir pažymėjo, kad pagrindinė priežastis, lemianti bakterijų atsparumo didėjimą, yra neatsakingas, netinkamas antibiotikų vartojimas tiek žmonių, tiek žemės ūkio gyvulių ligų gydymui ir prevencijai. Moksleiviai buvo supažindinti, kokios grėsmės gali tykoti antibiotikams tapus neefektyviems ir kodėl taip svarbu skirti ypatingą dėmesį atsakingam antimikrobinių vaistų vartojimui. Pranešimo pabaigoje apžvelgtos antimikrobinių medžiagų vartojimo mažėjimo tendencijos veterinarijoje bei verslo operatorių, gyvūnų augintojų taikomos prevencinės priemonės.

   Neseniai praėjusi lapkričio 18-toji yra Europos supratimo apie antibiotikus diena, kuri dar kartą mus skatina susimąstyti apie antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę sveikatai bei teisingą antibiotikų vartojimą. Kad išsaugotume antibiotikų veiksmingumą, kiekvienas turime prisidėti prie atsparumo antibiotikams mažinimo.

   Antroje pamokos - paskaitos dalyje vyriausioji specialistė - maisto produktų inspektorė Sonata Urbonavičienė moksleiviams skaitė pranešimą tema „Maisto švaistymas – visos Europos problema“. Pranešimo pradžioje inspektorė apžvelgė situaciją Europos Sąjungoje ir Lietuvoje, paminėjo, kad Europos Sąjungoje kasmet maisto atliekos sudaro apie 88 mln. t arba 173 kg vienam gyventojui, o  Lietuvoje  kasmet išmetama 581 tūkst. t maisto arba  55 kg  vienam gyventojui, bei supažindino, kad Lietuva, kaip šalis narė, įsipareigojo iki 2030 m. maisto švaistymą sumažinti perpus. Inspektorė pažymėjo, kad  maisto švaistymas yra ekonomikos ir  aplinkosaugos problema, nes su iššvaistomu maistu yra susijęs išmetamųjų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis. Taip pat tai yra ir didelė etikos problema,  nes pasaulyje 793 mln. žmonių kenčia nuo išsekimo dėl prastos mitybos, o daugiau nei 700 mln. žmonių gyvena žemiau skurdo ribos. Moksleiviams pranešimo metu primintos priežastys, dėl ko dažniausiai išmetamas maistas, paaiškinta kaip galima sumažinti maisto švaistymą namuose, supažindinta su ant maisto produktų etiketėse esančių užrašų „Tinka vartoti iki“ ir „Geriausia vartoti iki“ reikšmėmis bei pateikta keletas pavyzdžių, kaip moksleiviai galėtų prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo.

   Sprendžiant maisto švaistymo problemas, gerų rezultatų pasiekti nelengva, tačiau nemažai galime padaryti pradėdami nuo savęs.


 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Balandis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas
 
 

 


  

   
  
 
       
         

   
    
      

   Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.