KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 119 kab., tel. (8 346) 204 54

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai
 

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Naujienos
Atsakymas į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją

   2019 m. lapkričio 19 d. televizijos laidoje „Srovės“ (vėliau ir socialiniuose tinkluose) buvo nagrinėjama situacija susijusi su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) veiksmais skiriant vaiko globėjus. Reaguodami į paviešintą informaciją pranešame, kad laidos ,,Srovės“ filmavimo komandai buvo pateikti išsamūs situacijos paaiškinimai, tačiau dėl mums nežinomų priežasčių jie nebuvo rodomi. Apgailestaujame, kad laidoje buvo pateikta tik vienos pusės istorija, t. y. asmenų, kuriems nebuvo paskirta globa, pasakojimas. Susiklosčiusi situacija nebuvo analizuojama siekiant visuomenei pateikti objektyvią informaciją. Teigiame, kad į viešąją erdvę yra pateikta subjektyvi nuomonė, kuri žemina Administracijos ir jos specialistų reputaciją. Dėl netiksliai paviešintos informacijos, šiuo metu viešojoje erdvėje yra nagrinėjama Administracijos direktoriaus ir specialistų veiksmai. Siekdami apginti Administraciją ir jos specialistus, teikiame detalų situacijos paaiškinimą.


 

   Vaiko globėjo (rūpintojo) keitimas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir kitų, su globos skyrimo klausimais susijusių teisės aktų nuostatomis. Vadovaujantis CK 3.264 straipsnio 5 dalimi vaiko globa (rūpyba), suteikiama, tokia eile: 1) giminaičiams; 2) asmenims, su vaiku susijusiems emociniais ryšiais; 3) vaiko brolį ir (arba) seserį globojančioms (rūpinančioms), įvaikinusioms šeimoms; 4) šeimoms; 5) globos centrui; 6) šeimynoms; 7) vaikų globos institucijoms. Atkreipiame dėmesį į tai, kad sprendimą dėl vaiko globos nustatymo priima Administracijos direktorius, atsižvelgdamas į vaiko interesus. Pirmenybė suteikiama asmenims, kurie su vaiku turi emocinį ryšį. Nėra numatyta, kad pirmenybė turi būti skiriama tiems asmenims, kuriuos rekomendavo vaiko teisių apsaugos institucijos, taip pat asmenims, kurie norėtų įsivaikinti vaiką, kol vaikas dar nėra įtrauktas į galimų įvaikinti vaikų sąrašą. Informuojame, kad konflikto objektu tapęs vaikas, nėra įtrauktas į galimų įvaikinti vaikų sąrašą, o laidoje „Srovės“ rodyta šeima, nėra vienintelė siekianti globoti vaiką. Renkant globėjų šeimą buvo įvertinti visų asmenų prašymai ir su tuo susiję dokumentai. Primename, kad apie kitus asmenis, siekiančius tapti vaiko globėjais, informacija Administracijai buvo pateikta 2019 m. rugpjūčio mėnesį, o apie laidoje rodytą šeimą - 2019 m. spalio 1 d. Šeimos, kuriai nebuvo paskirta vaiko globa, pateiktuose dokumentuose, nebuvo informacijos apie galimą emocinį ryšį su vaiku, vaiko lankymą ar bendravimą su juo. Šeimos, kuriai buvo paskirta vaiko globa, pateiktuose dokumentuose buvo informacija, kad su vaiku pradėjo bendrauti 2019 m. vasario mėnesį, ir kad tarp šeimos ir vaiko yra užsimezgęs stiprus emocinis ryšys.

   Administracija, įvertinus visas aplinkybes, o ypač tai, jog tarp šeimos siekiančios vaiko globos ir vaiko yra užsimezgęs stiprus emocinis ryšys, priėmė labiausiai vaiko interesus atitinkantį sprendimą. Patiksliname, kad globos negavusiai šeimai nepagrįstus lūkesčius sukėlė ne Administracija, o Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Vaiko teisių apsaugos tarnyba). Vaiko teisų apsaugos tarnybos specialistai neatsižvelgė į Administracijos pateiktą informaciją apie asmenis, galinčius tapti vaiko globėjais ir galimai klaidingai informavo šeimą apie tai, kad jie yra vienintelė šeima, pateikusi prašymą globoti vaiką. Administracija atsižvelgdama į išdėstytus faktus, kategoriškai neigia bet kokius viešojoje erdvėje pasirodžiusius kaltinimus, dėl netinkamų veiksmų sprendžiant vaiko globos klausimą.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Gruodis
    2019     


 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos



 Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas




 












 


 






























  

   




  
 
 







      
         

   
    
      

   







Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.