DUK
+370 346 20 450
Pradžia

Tarptautinė džinsų diena seksualinio smurto prevencijai

Tarptautinė džinsų diena seksualinio smurto prevencijai

2024 m. balandžio 24 d. pasaulis mini #džinsųdieną, kurios metu, bendruomenės nariai ir organizacijų darbuotojai (-os), kviečiami vilkėti džinsus ir parodyti palaikymą seksualinio smurto aukoms.

Ar žinai, kad...

Tarptautinės džinsų dienos prieš seksualinį smurtą istorija prasidėjo 1992 m. Italijoje, kai 45-erių vairavimo instruktorius išprievartavo į pirmąją vairavimo pamoką atėjusią 18 m. merginą.

Ji pranešė apie išprievartavimą, vairavimo instruktorius buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Teismas nuteisė jį kalėti.

Tačiau instruktorius apskundė teismo nuosprendį sakydamas, kad mergina sutiko su juo santykiauti.

Italijos Aukščiausiasis Teismas apkaltinamąjį nuosprendį panaikino, o teismo sprendime buvo teigiama: kadangi auka mūvėjo labai aptemptus džinsus, instruktorius niekaip pats be jos pagalbos nebūtų jų sugebėjęs numauti. Visoje Italijoje šis sprendimas tapo žinomas „džinsų alibi" vardu.

Įtūžusios dėl tokio nuosprendžio, Italijos parlamentarės susirinko prie Aukščiausiojo teismo laiptų vilkėdamos džinsus. Jų žinutė, kad niekada negali būti jokio pateisinimo seksualinei prievartai. 

Ši diena minima visame pasaulyje paskutinį balandžio trečiadienį.

Nuo seksualinio smurto nukentėję asmenys vis dar girdi – ką vilkėjai? Šis klausimas suponuoja, kad tarsi asmuo galėjo kažką padaryti, kad prievartos nebūtų. Mes sakome – rūbai nėra sutikimas.

Seksualinis smurtas nėra nukentėjusio asmens kaltė, tai sąmoningas smurtavusio asmens pasirinkimas.

Kviečiame, jei norite, anonimiškai pasidalinti savo istorija: https://ribologija.lt/apietai/.

Daugiau informacijos, kaip padėti sau ir savo artimiems – www.prabilk.lt.

KAIP PRISIJUNGTI?

24 d. kviečiame vilkėti džinsais (kelnės, švarkelis, suknelė...).

Atsiųsk savo foto su džinsais info@ribologija.lt (kad galėtume pasidalinti)

arba

pasidalink nuotrauka su džinsais ir užrašu „Prie ko čia džinsai?”

Dalinantis pažymėk Ribologiją, o mes pasidalinsime visų prie kampanijos prisijungusių asmenų ir organizacijų nuotraukomis, taip parodydami, kad Lietuvos žmonės palaiko nuo seksualinio smurto nukentėjusius asmenis ir kartu nori kurti Lietuvą be seksualinio smurto.

Atgal